Насоки при избора на сватбени бижута
- Заложете на семпли и изчистени бижута и имайте чувство за мярка. Когато става дума за булчински накити, знайте, че по-малкото всъщност значи повече. В противен случай рискувате да изглежда претрупано и кичозно.- Бижутата, заедно с останалите булчински аксесоари, трябва да отговарят на типа на сватбеното тържество. За малка, неофициална сватба са подходящи по-семплите украшения, докато една голяма, разточителна церемония изисква и по-пищни бижута.
- Стилът на булчинската рокля също играе важна роля при избора на сватбените накити. Основно правило е колкото по-богат и с повече детайли е тоалетът, толкова по-изчистени трябва да са бижутата.
- Деколтето на роклята е водещо, когато решаваме какви бижута да сложим и какъв да бъде стилът им. Много сватбени рокли са без презрамки или с дълбоко изрязани деколтета. Това е идеален вариант за една прекрасна огърлица. Ако обаче роклята е с висока яка или прибрано деколте, пропуснете колието и заложете на изящни и блестящи обеци.
- Не смесвайте различни стилове. Най-лесният вариант е да се спрете на комплект бижута, но ако ще комбинирате – бъдете внимателни. Не носете едновременно накити от злато и сребро, както и с различни камъни или висулки.
Сребро или злато според цвета на роклята
Добре е да се съобразите с нюанса на вашата булчинска рокля, когато избирате бижутата си.- Снежно бяла рокля – подходящи са накити от сребро или платина. Жълтото злато е несъвместимо с чисто белия цвят.
- Кремава или цвят шампанско булчинска рокля – с този цвят може да комбинирате и злато, и сребро. Всичко ще стои добре.
- Рокля с цвят на слонова кост – леко жълтеещият нюанс изисква златни бижута.
Подберете скъпоценните камъни.
- Перли – класическият избор. Традицията булката да носи перли идва още от Древна Гърция. Елините смятали, че тези камъни спомагат за брачната хармония. Освен това перлите са и символ на чистотата и непорочността. Естествените перли са различни оттенъци, така че могат да се съчетаят с всеки цвят и оттенък на булчинската рокля.
- Диаманти - не случайно диамантите са получили прозвището „най-добрият приятел на жената”. Те ще дадат нужния блясък на сватбената ви визия. Ако не може да си позволите истински, добрата новина за вашия портфейл е, че фалшивите диаманти изглеждат също толкова добре.
- Добавете малко цвят. Цветните скъпоценни или полу-скъпоценни камъни са идеален начин да добавите малко цвят в понякога твърде бялата сватбена визия. Така че не се притеснявайте да изберете измежду сини, розови или жълти – всичко, което ви допада.
- Диаманти - не случайно диамантите са получили прозвището „най-добрият приятел на жената”. Те ще дадат нужния блясък на сватбената ви визия. Ако не може да си позволите истински, добрата новина за вашия портфейл е, че фалшивите диаманти изглеждат също толкова добре.
- Добавете малко цвят. Цветните скъпоценни или полу-скъпоценни камъни са идеален начин да добавите малко цвят в понякога твърде бялата сватбена визия. Така че не се притеснявайте да изберете измежду сини, розови или жълти – всичко, което ви допада.
Огърлица, обеци или гривна
Огърлици
- Колие по шията – класическото колие от този тип се състои от един или три реда и се носи плътно по врата. Тази дължина позволява да се сложи и висулка или по-голям камък. Подходящ вариант за по-затворени рокли или с деколте тип „лодка”. - Огърлица тип „яка” – това е бижу във Викториански стил, от три или повече здраво свързани реда. Може да бъде с дължина до средата на деколтето. Подхожда на рокли без презрамки или по-дълбоко деколте.
- Колие тип „принцеса” - с дължина около 40-45 см и често е с висулка или медальон. Този стил огърлица може да се носи с всеки тип булчинска рокля, с изключение на тези с високо деколте или яка.
- Огърлица тип „матине” – с дължина около 60 см, този модел бижу стига до основата на бюста. Стои красиво на рокли с прибрано, дълбоко или деколте тип „лодка”.
- Колие тип „опера” – това е единичен наниз и е най-дългото от изброените, стигащо до под бюста. Придава драматичен вид, когато се съчетае с тоалет с високо деколте.
Обеци
За предпочитане са семплите обеци, особено, ако сте избрали голяма и богата огърлица. Също така може изобщо да не слагате обеци, ако на главата ви носите тиара или прическата ви е твърде пищна и с повече аксесоари. От друга страна, не трябва съвсем да се лишите от тези накити. Само трябва да спазвате основното правило – ключът към правилните и красиво изглеждащите аксесоари е балансът.
Въпреки че гривните не са така популярни като булчински аксесоар, може да украсите ръцете си с тях, стига роклята да не е с дълъг ръкав. Понякога гривна се носи дори и върху ръкавици.
Часовникът обаче е по-добре да оставите вкъщи в сватбения ден. Това не важи, ако той е семейно, наследствено бижу или антика, и разбира се, ако си подхожда стилово с цялата ви визия.
В сватбения ден е препоръчително пръстените също да останат в кутията ви за бижута. Изключение прави само годежният пръстен, върху който може да се сложи и венчалната халка.
Още сватбени бижута и аксесоари:
Булчински обувки
Сватбени аксесоари - воал, диадема, тиара
Брачни халки
Текст и снимки: Мариана Майер, ИК "Майер"®
Текстът и снимките са собственост на авторите и са под закрилата на "Закона за авторското право и сродните им права". Използването и публикуването на целия или част от текста и снимките става единствено след писменото съгласие на авторите и след публикуването на активен линк към оригиналната статия.
Няма коментари:
Публикуване на коментар